Кафедра фізичного виховання була організована в 1947 році і складалася з п’яти викладачів: Павловський Зиновій Євгенійович, Каплун Михайло Іосифович, Прокоповіч Феодосія Матвєєвна, Невдоба Олексій Софронович. Очолив кафедру Яків Петрович Серебряник. У 1949 році викладацький колектив збільшився вдвічі і практично не змінювався до початку 70-х років.
        До інфраструктури спортивної бази інституту належав спортивний зал при гуртожитку №1, стрілецький тир і спортивний літній майданчик, який, у свою чергу, складався з двухсотметрової бігової доріжки, двох волейбольних і одного баскетбольного майданчика, а також секторів для стрибків у довжину, у висоту і штовхання ядра.
50-і роки стали стартовими для спортивних перемог. У 1952 році волейбольна команда зайняла друге місце на всесоюзних міжвузівських змаганнях (тренер команди – старший викладач З.Є. Павловський).
ап пел
Викладацький склад кафедри, 1949 рік
Нижній ряд другий зліва зав. кафедрою
Серебряник Яків Петрович
Спортивный зал гуртожитку №1
        Спортивно-оздоровча робота серед студентів і викладачів не переривалася і влітку. Знаменною для історії нашої ALMA MATER стала закладка в 1952 році на березі моря в Чорноморці наметового спортивно-оздоровчого табору «Дружба». Ініціатором споруди літнього табору був Серебряник Я.П.
Bezymyannyj3-217x300 Bezymyannyj2-300x151 Bezymyannyj4-300x198
Засновники табору «Дружба»
Праворуч Серебряник Я.П.
Закладка наметового табору «Дружба», 1952 рік Спортивный комплекс, 1971 рік
        У 1971 році за безпосередньою участю студентів, співробітників і колективу кафедри на місці літніх майданчиків був побудований сучасний спортивний комплекс для занять фізичною культурою і спортом. До нього увійшли плавальний басейн, ігровий зал, спеціалізовані зали гімнастики, боксу та фехтування.

        У 1977 році колектив кафедри під керівництвом Віктора Захаровича Миколаєва поповнився професійними тренерами-викладачами з різних видів спорту і склав 25 чоловік. У ці роки спортивно-масова і оздоровча робота в інституті проводилася на високому організаційному рівні.

        Кафедра фізичного виховання стала однією з кращих в Одесі. Тричі (у 1966, 1970 і 1972 роках) у загальнокомандному заліку між вузами України студенти академії займали перші місця.

        Становлення боксу в першу чергу пов’язане з ім’ям Генералова Бориса Олександровича, боротьби – Бородіна Валерія Михайловича, гімнастики – Рабіновича Льва Давидовича, стрільби – Тменова Олександра Миколайовича. Так, в 1970-х роках стрілки академії були найсильнішими в місті, постійно займали перші або призові місця серед ВНЗ Одеської області.

        Не менш плідною була робота фахівців з волейболу – Верх Григорія Іосифовича, баскетболу – Парвадова Леоніда Анісимовича, плаванню – Коломійчука Миколи Івановича, важкій атлетиці та гирьового спорту – Полтарецького Георгія Михайловича. Розвиток легкої атлетики в інституті пов’язаний з ім’ям Шикер Галини Іванівни, художньої гімнастики – Косинцевої Світлани Миколаївни. Команда ОТІХП ім. М.В. Ломоносова тричі вигравала першість серед Вузів України.Продовжує розвиватися матеріальна та спортивна база «Дружби», де проводяться тренувальні збори всіх збірних команд академії з різних видів спорту, а також збірних команд ВНЗ Москви, Воронежу, Кишинева, Вінниці, Львова і ін.

        Одесити можуть пишатися випускником економічного факультету ОТІХП ім. М.В.Ломоносова Тукмаковим Володимиром Борисовичем, гросмейстером СРСР, Міжнародним гросмейстером з 1972 року, заслуженим тренером України. В. Б. Тукмаков – другий після Є. Геллера одесит, що одержав звання міжнародного гросмейстера. В. Б. Тукмаков у складі збірної Радянського Союзу був переможцем Всесвітньої шахової олімпіади 1984 року, першості Європи 1973, 1983 і 1989 років. Тричі ставав срібним призером чемпіонатів СРСР. Учасник історичного матчу збірних СРСР і решти світу (Лондон, 1984 р.). Переможець більш ніж п’ятдесяти міжнародних турнірів. У 2004 році привів команду України до перших в її історії золотих олімпійських медалей.

Bezymyannyj6-300x241 Bezymyannyj16-300x217 Bezymyannyj7-300x192
Чемпіони України з боротьби серед студентів
(Тренер – Бородін В.М.)
Гросмейстери: Є .Геллер і В. Тукмаков (1971 р.). Збірна ОТІХП з гімнастики (Тренери – Аніканов В.Н., Рабінович Л.Д.)
Bezymyannyj9-300x170 Bezymyannyj10-300x198 Bezymyannyj14
Табір «Дружба» 70-і роки Ранкова зарядка, 7.0 Спортивні нагороди 70-х – 80-х років
        З 1980 по 1986 роки кафедру очолювала Маргарита Єфимівна Шульга. В цей період студенти проходили навчання на кафедрі протягом 4-х років з певною спортивною спеціалізацією і складали іспит з теоретичного і практичного курсів.

        З 1986 по 2006 роки кафедрою завідував Богдан Іванович Струк, доцент, кандидат педагогічних наук, майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука. У цей період більше уваги приділяється науково-дослідній і методичній роботі, видано більше 50-ти наукових робіт, 15 методичних вказівок з фізичного виховання, методиці спортивного тренування і лікувальній фізичній культурі, отримано 4 авторські свідоцтва.

        З 1987 по 1991 роки викладачами кафедри підготовлено: 5 майстрів спорту, 104 кандидати в майстри спорту, 363 спортсмени 1-го розряду, 10193 спортсмени масових розрядів, 5903 значкісти ГПО, 3346 інструкторів і суддів з різних видів спорту. У цьому – чимала заслуга спортивного клубу «Технолог», який очолив старший викладач кафедри Полтарецький Георгій Михайлович, а пізніше – Попенко Віталій Іванович.

        Збірна команда ВНЗу успішно виступає в обласних, спортивних студентських іграх з 30 видів спорту, і в комплексному заліку в 1999, 2000, 2002 роках займає призові місця серед вісімнадцяти ВНЗ області. У дев’яності роки студенти академії досягли значних результатів на міжнародних і Всеукраїнських змаганнях. : студент механічного факультету Сергій Трегуб став бронзовим призером чемпіонату Європи 1999 років з кульової стрільби, студент факультету Технології консервування та виноробства Руслан Глівінський став переможцем 4-ої Універсіади України у стрибках в висоту з результатом 221 см; студент факультету Технології зерна і зернових продуктів Дмитро Шарандак зайняв перше місце в парному розряді з настільного тенісу на 4 Універсіаді України (тренер – ст. викладач Поляков Р.А.), студент механічного факультету Олексій Махлай – 3-е місце у фехтуванні на 4 Універсіаді України. Студент інженерно-економічного факультету Андрій Сумець став бронзовим призером Спартакіади України 1999 р. з шахів.

        У 2002 році збірні команди академії з міні-футболу і футболу стали бронзовими призерами чемпіонату ВНЗ області і Всеукраїнських студентських змагань (тренери – ст. викладачі Улановський А.М., Максимчук Б.В.). Жіноча збірна команда академії з баскетболу – неодноразовий призер першості ВНЗ області.

        Вражають спортивні успіхи студентів – майстрів спорту міжнародного класу з таїландського боксу: Кишенко Артур – двократний чемпіон Світу (2007р.); Громчак Дмитро і Пруть Дмитро – переможці Кубка України (2008р.); Костенко Діана – призерка Чемпіонату України з таїландського боксу , срібна і бронзова призерка літньої Універсіади України з класичного боксу (2009р.) і обласної спартакіади студентів з карате (2009р.) (тренер – ст. викладач Черв’яков Ю.І.).

        У 2006 р. кафедру очолив кандидат філософських наук, доцент Вадим Михайлович Копа.

        Теоретичним і практичним напрямом кафедри стає валеологічне з пріоритетом на розвиток технологій оздоровлення студентів і викладачів. Організовано кабінет методичної і науково-дослідної роботи. Затверджена нова наукова тема “Метричні виміри здоров’я студентів”.

        У 2009 р. студенти ОНАХТ : Хітів Артем, Попів Сергій, Антонець Дмитро, Бринза В’ячеслав, Тихий Олексій (тренер ст. викладач Колядюк С.І.) у складі студентської збірної команди Одеської області з баскетболу стали переможцями Х студентських українських ігор. Хегай Арнольд протягом 2009 року став чемпіоном України, володарем Кубка України з таїландського боксу. У грудні 2009 р. в м. Бангкок Майстер спорту міжнародного класу України Хегай Арнольд став Чемпіоном Світу серед дорослих.

        З 2010 року кафедру фізичного виховання і спорту очолює Тетяна Петрівна Сергєєва, кандидат в майстри спорту з гандболу, переможець чемпіонату України (1986 р.), переможець обласного конкурсу «Вчитель року» (2001 р.) Викладачі кафедри більше уваги приділяють науково-дослідній і спортивно-оздоровчій роботі. За 5 років видано більше 90-ти наукових робіт, видано 13 методичних вказівок з фізичного виховання.

        За останніх 5 років збірні команди ОНАХТ ставали переможцями і призерами обласних студентських ігор серед ВНЗ м. Одеси: міні-футбол і футбол серед чоловічих збірних команд (тренер – Максимчук Б.В.), міні-футбол і футбол серед жіночих збірних команд (тренер – Болтоматіс Д.В.), волейбол і пляжний волейбол (тренер – Волкова Т.В., Гончарук В.В.), регбі (тренер – Болтоматіс Д.В.), гандбол серед жіночих збірних команд (тренер – Павлюк О.В.), гандбол серед чоловічих збірних команд (тренер – Цапенко Л.М.), ватерполо (тренер – Васильєв В.П.), кульова стрільба (тренер – Басько А.А.), шахи (тренер – Захлевська Т.В.).